Napsali o nás... - KRB:

Saxy 2010

Obsah:

    1. Ohlasy
    2. Článek - MF DNES - Američané si zahrají s našimi jazzmany
    3. Článek MF DNES - Jazzmani z Chicaga křižují kraj
    4. Foto 1 - pozvánka
    5. Foto 2 - Článek z týdeníku Sedmička

- - -

OHLASY na HUSOVKU 21.7.2010

OHLAS 1.
Zdravím Vás pane Volfe, dík za rezervaci vstupenek, pozvánku jsem
zveřejnil i na svém webovém portálu www.karlovarskyregion.cz, byl to
krásný večer naplněný muzikou a dobrou pohodou, až budete něco obdobného
pořádat, dejte mi včas vědět, zveřejním to na portálu a určitě přijdu.
Přeji příjemný den. Bohuslav Smítka

OHLAS 2.
Dobrý den,
přestože jsem rezervaci nestihl, děkuji Vám za odpověď. Včera jsem se rozhodl použít heslo "risk je zisk" a vyrazil jsem na blind i s přítelkyní. Stihli jsme začátek jen tak tak, naštěstí na nás ještě zbyla dvě místa na balkoně. Z koncertu jsme odcházeli oba dva nadšení, plní dojmů z vynikajících muzikantů a s dvěma DVD v ruce. Jestli můžu přidat svůj jediný "méně kladný" dojem z koncertu, tak to bylo pouze to, že trumpetista si zahrál pouze v minimu skladeb a v ani jedné sólově. Při mém obdivu patřícímu zvláště trubce jsem se do poslední skladby modlil, aby ještě přišel a něco zasóloval. Nicméně mi taková maličkost samozřejmě nikterak radost z koncertu nezkazila.
Jinak budu velice rád, když se do mé mailové adresy čas od času dostane nějaká pozvánka od Vás, protože bych si podobný zážitek velice rád zopakoval. Slyšel jsem totiž o včerejším koncertě úplně náhodou z rádia při pozdním obědě, a okamžitě jsem se hrnul ještě s nedojedeným jídlem shánět lístky do Sokolovského infocentra. Tam mi bohužel ani po telefonátu do Karlových Varů nic extra nesdělili, jen to, že zde lístky nedostanu. A protože jsem si ani nepamatoval přesný název koncertu a ani místo, nastalo obtížné hodinové hledání na internetu, v jehož závěru jsem objevil Váš mail. A býval kdybych hledání vzdal, připravil bych se o sedm skvělých saxofonů s kapelou, která si mne hned první skladbou získala. Závěrem mého asi až zbytečně dlouhého mailu chci tedy poděkovat za výtečný koncert.

S upřímným pozdravem

Jakub Neužil

OHLAS 3.
Ahoj Jindro,
chtěla bych Ti poblahopřát k velice hezké akci, která se konala ve středu - od přednášky, sestavy saxofonů, po hostující bigband - byla celá akce výborný nápad, který mi udělal velikou radost.
Děkuji a přeji hodně podobných nápadů a spoustu radosti z muziky... :o)

Květa

OHLAS 4.
Gratuluju scukes / to se říká v cirkuse/ byl dokonalý a určitě největším úspěchem bylo pozvání do Chicaga. Jen tak dále Z. Štěpař

 

OHLAS 5.

V Divadle Husovka zahráli saxofonisté od pramenů (+ soutěž)
22.7.2010 18:23 | Reportáže | Komentářů: 0
Karlovy Vary, 21.7.2010 – Po velice úspěšném projektu Karlovarského Repre Bandu s Karlovarským symfonickým orchestrem se KRB pustil do dalšího. Na památku karlovarského saxofonisty a bandmastera Josefa Antona Schoenecka, barona z Coney Islandu, nahrál spolu s karlovarskými saxofonisty CD&DVD „Saxofony od pramenů“. Křtilo se v Divadle Husovka, kde zazněl úvodní „Jára da Cimrmanovský“ seminář o Josefu A. Schoeneckovi, KRB zahrál skladby z nahraného CD a jako host se představil Elmhurst College Jazz Band ze Chicaga. Jak už jsem zmínil, na začátku koncertu se představil karlovarský historik Dr. Stanislav Burachovič a zhruba dvacet minut povídal různé historické zajímavosti o baronu Schoeneckovi. Zmínil například, že ve škole v Kraslicích se naučil hrát a opravovat 22 hudebních nástrojů, že americké občanství získal již v jednadvaceti letech a další zajímavosti o jeho životě. Po úvodu přišel na řadu samotný křest CD&DVD „Saxofony od pramenů“. Pokřtil jej pan Dr. Burachovič, Richard Melichar (průvodce ECJB), Dough Beach (dirigent ECJB), Miroslav Šostok (nejstarší karlovarský saxofonista), Dough Hammond (světový jazzový bubeník), Milan Krajíc (karlovarský saxofonista, ředitel Jazz Fest Karlovy Vary) a organizátor celého projektu Jindřich Volf st. Do prodeje šlo tentýž večer za, na ČR krásnou cenu, 100Kč. Na konci první poloviny koncertu zahrál Karlovarský Repre Band s hosty saxofonisty. Hráli se skladby z CD „Saxofony od pramenů“. Vystoupil Václav Bauer, Arno Moucha, Jaromír Šostok, Antonín Týnek, Luboš Víšek, Martin Plachý, Milan Krajíc a zpěvačka Petra Brabencová. Každý zahrál jednu skladbu.
Po přestávce přišel na řadu Elmhurst College Jazz Band (ECJB). Je to 20-tičlenný studenstký orchestr žáků z univerzity v Elmhurst, což je v podstatě takové předměstí Chicaga. Tento soubor vede skladatel, dirigent, trumpetista a vedoucí jazzové katedry na zmíněné univerzitě, Dough Beach. Je také držitele ceny Grammy. Měl jsem to štěstí strávit s tímto big bandem čtyři dny a sledovat jejich profesionální předkoncertní přípravu i koncerty samotné. Celá kapela je perfektně sladěná a podávají velice profesionální výkony. Jeden z trumpetistů je dokonce skladatel, a tak jsme mohli během koncertu slyšet i jeho velice pěknou skladbu Afternoon. Celý koncert byl velice povedený, KRB dokonce dostal od ECJB pozvání na chicagský jazzový festival. Chcete-li i vy slyšet KRB s karlovarskými saxofonisty, můžete s námi soutěžit o dvě CD&DVD „Saxofony od pramenů.   Soutěžte s JazzBlog.cz o dvě CD&DVD "Saxofony od pramenů"!

Napsal: Milan Zítka


OHLAS 6.
Soutěžte s JazzBlog.cz o dvě CD&DVD "Saxofony od pramenů"!
CD&DVD „Saxofony od pramenů“ je věnováno památce karlovarského saxofonisty a bandmastera Josefa Antona Schoenecka - barona z Coney Islandu u příležitosti 25.výročí jeho úmrtí. Na CD uslyšíte 7 vynikajících karlovarských saxofonistů (Václav Bauer, Arno Moucha, Jaromír Šostok, Antonín Týnek, Luboš Víšek, Martin Plachý a Milan Krajíc), doprovodná kapela je Karlovarský Repre Band. Součástí kompaktu je dokument na DVD pojednávající o „baronu“ Schoeneckovi a přibližující nahrávání a vznik CD.
Soutěžní otázka:
1, Který saxofonista nahrávající album "Saxofony od pramenů" je nejstarší?

Své odpovědi posílejte na emailovou adresu soutez@jazzblog.cz, jako předmět uveďte "Saxofony od pramenů", připojte i svou poštovní adresu a telefon.
(Prosím posílejte úplnou adresu, v případě výhry na ní pošleme výhru. Telefonní číslo je nepovinné, ale v případě potřeby výrazně usnadní komunikaci.)
Napovědět vám může reportáž z křestu: V Divadle Husovka zahráli saxofonisté od pramenů

Soutěžit můžete do 30. července 2010 (včetně), výsledky a vylosované soutěžící zvěřejníme 31. července 2010.

Ceny
2x CD&DVD "Saxofony od pramenů"

-> zpět na menu

- - -

Článek - MF DNES - Američané si zahrají s našimi jazzmany

13. července 2010 0:00
KARLOVARSKÝ KRAJ

Po dvou letech se v Karlových Varech znovu objeví vysokoškolský big band Elmhurst College Jazz Band z amerického Chicaga. Jeho domovem je univerzitní campus s ubytovací kapacitou 1500 studentů, kde se každoročně konají velké jazzové festivaly.
Dvacetičlenná světoběžnická kapela, kterou vede nositel Grammy Awards dirigent Dough Beach, má ve svém středu vynikajícího černého bubeníka, blond zpěvačku, brunetku trumpetistku a výtečného sólového saxofonistu.
Mladí Američané uspořádají v naší republice během desetidenního turné řadu koncertů, mimo jiné i ve Františkových Lázních, Mariánských Lázních a Kraslicích. Dvakrát vystoupí v Karlových Varech. Poprvé je uslyší posluchači v neděli 18. července od 16.30 hodin na Mlýnské kolonádě. Druhé jejich vystoupení je plánováno na středu 21. července v 19.30 hodin v divadle Husovka, kde se k nim připojí hostující Karlovarský Repre Band v čele s Milanem Krajícem.
Dvojkoncert na Husovce, plný swingové a jazzové hudby, věnují obě tělesa slavnému karlovarskému rodákovi Josefu Antonu Schoeneckovi (1891 - 1986), který se počátkem dvacátého století proslavil v New Yorku a Chicagu jako saxofonista a dirigent velkých orchestrů.

Autor: Anna Fidlerová

 

-> zpět na menu

- - -

Článek MF DNES - Jazzmani z Chicaga křižují kraj

Čtvrtek, 15. července 2010.
Karlovarský (Kraj Karlovarský)

KARLOVARSKÝ KRAJ Vysokoškolský big band Elmhurst College Jazz Band z Chicaga se v příštích dnech představí hned na několika místech Karlovarského kraje. Dvacetičlenná kapela, kterou vede nositel Grammy Awards dirigent Dough Beach, má ve svém středu vynikajícího černého bubeníka, blond zpěvačku, brunetku trumpetistku a výtečného sólového saxofonistu.
Mladí Američané uspořádají v Česku během desetidenního turné řadu koncertů, mimo jiné i ve Františkových Lázních dnes od 19.30 v Divadle Boženy Němcové, Mariánských Lázních zítra od 15 hodin na kolonádě a v Kraslicích příští úterý v Domě kultury od 19.30 hodin.
V Karlových Varech vystoupí orchestr hned dvakrát. Poprvé ho uslyší posluchači v neděli 18. července od 16.30 hodin na Mlýnské kolonádě. Druhé vystoupení je plánováno na středu 21. července v 19.30 hodin v divadle Husovka, kde se k nim připojí hostující Karlovarský Repre Band v čele s Milanem Krajícem.
Dvojkoncert na Husovce, plný swingové a jazzové hudby, věnují obě tělesa slavnému karlovarskému rodákovi Josefu Antonu Schoeneckovi, který se počátkem dvacátého století proslavil v New Yorku a Chicagu jako saxofonista a dirigent velkých orchestrů. O známém umělci nazývaném též „Baron z Coney Islandu“ promluví u příležitosti výročí 25 let od jeho smrti historik Stanislav Burachovič.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - karlovarský kraj
Autor: Anna Fidlerová

-> zpět na menu

- - -

Foto 1 - Pozvánka

-> zpět na menu

saxy 2

-> zpět na menu

- - -

Foto 2 - Článek z týdeníku Sedmička

-> zpět na menu

saxy 2

-> zpět na menu

- - -