Napsali o nás... - KRB:

Karlovarský žurnál

Začal 51. Dvořákův karlovarský podzim

KSO řídí nový šéfdirigent. Spolupráce s jazzmany.

KARLOVY VARY – Karlovarský symfonický orchestr včera zahájil 175. koncertní sezónu prologem k festivalu Dvořákův podzim. Festival, jenž se ve městě uskuteční pojedenapadesáté, má na programu sedm koncertů KSO a jeho hostů. První zahajovací koncert z díla A. Dvořáka je na programu v pátek 11. září v Grandhotelu Pupp. Václav Hudeček při něm zahraje Houslový koncert a moll. Největší zájem bude podle ředitele karlovarských symfoniků Aloise Ježka patrně o koncert 25. září v divadle, na němž KSO, Pražský filharmonický sbor a sólisté uvedou slavné Bolero Maurice Ravela a Carmina Burana Carla Orffa. Symfonický orchestr bude poprvé ve funkci šéfdirigenta řídit Francouz Martin Lebel, který je ovšem s KSO spolupracuje již dávno.
Závěrečný symfonický koncert 2. října má na programu významné dílo Hectora Berlioze Harold v Itálii s vynikající violistkou Jitkou Hosprovou a Dvořákovu Novosvětskou symfonii. U příležitosti tohoto koncertu bude proveden křest nového 2CD Karlovarského symfonického orchestru.
Program festivalu doplňují dva komorní koncerty - Klavírního kvarteta Bohuslava Martinů v úterý 22. září a recitál klavíristy Martina Kasíka a violoncellisty Jiřího Bárty v úterý 29. září.
Právě zahájená 175. sezóna nsabídne milovníkům vážné hudby opět tři abonentní řady. „Řada A zase přináší velké symfonické koncerty. Protože převážnou část publika tvoří zahraniční hosté lázní, je nutné dávat díla známá ve světě, řady se od sebe až tak neliší,“ podotkl Alois Ježek. Největší novinkou bude říjnový koncert ve spolupráci s Karlovarským Repre Bendem Milana Krajíce(KRB). Bude to první pokus o spolupráci karlovarských hudebníků obou žánrů.
V zahajovacím koncertu karlovarského Jazz Festu 14. října v Lázních III s KSO hrají sólisté KRB a jeho zpěvačka Magdaléna Rezková, na pozoun hraje Svatopluk Košvanec. Z Kanady přijede zahrát sólo na piano Milan Svoboda, který kromě jiného zahraje své jazzové úpravy čtyř skladeb Beatles.