JNDŘICH VOLF ml.(*1969) – profesní životopis :

Klavír absolvoval u Z. Páleníčka a J. Růžičky na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze (89-94). Skladbu na téže škole u A. Bílého (98-03). Jazz klavír a jazz harmonii studoval např. u K. Růžičky a M. Svobody. Absolventskou skladbu Prameny provedla smyčcová sekce SOČRu v Praze. Její komorní modifikace byla hrána na Festivalu mladých umělců v Karlových Varech. Vystupuje sólově, ale i v řadě většinou jazzových souborů např.:

KRB – Karlovarský repre band fungující od r. 2007, „pokřtěný“ tehdejším hejtmanem J. Pavlem a fungující na plesech, rautech, reprezentačních akcích, festivalech, ale i speciálních akcích jako společný koncert se symfonickým orchestrem s původními skladbami a dirigováním Milana Svobody. (www.opsforte.eu/krb)

Big band MKD Sokolov – vystupuje na plesech a koncertech a doprovází známé zpěváky jako např. Jitka Zelenková, Laďa Kerndl, Olga Škrancová, Felix Slováček ml. aj. (www.bigbandmdksokolov.wbs.cz)

Gery swinging club – revivalový kvintet a la Frank Sinatra působící v Německu.(www.swingingclub.de)

Goodnews – fusion trio hrající převážně v jazz klubech a na festivalech. Vystupovali mj. s vynikajícím jazzovým kytaristou Lubošem Andrštem. (www.goodnews.cz)

World's landscapes – jazz trio působící převážně v Mariánských Lázních a dalších.

Rozvíjí se jeho spolupráce se symfonickými orchestry, např. Symfonickým orchestrem Státní opery Praha se kterým doprovázel řadu vynikajících sólistů z oblasti vážné, jazzové i populární hudby jako např. Pavel Šporcl, Jana Sibera, Juraj Nociar, Sisa Sklovská, Leona Machálková, Petr Kolář, Petr Kotvald. S Karlovarským hudebním divadlem Libora Baláka a jeho rockovou operou Komenský a scénickým představením Máchova Máje procestoval ČR a účinkoval v USA a Itálii. Vytvořil hudbu ke krátkému filmu Roberta Hanouska Fatální změna, který zvítězil na festivalu v Torontu v kategorii krátký film. Je často využíván jako doprovazeč a záskokář. Na pódiu se setkal s množstvím vynikajících hráčů. Od roku 1988 je pedagogem ZUŠ Nejdek a souběžně od roku 2003 na ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary. Na obou školách vyučuje převážně interpretaci jazzu a populární hudby.

Aktualizace - červenec 2010.