JAZZOVÝ KRUH ve spolupráci s FORTE o.p.s. a ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary
Vás zvou na

MIMOŘÁDNÝ JAZZOVÝ KONCERT

u příležitosti evropského turné vynikajícího amerického univerzitního
big bandu

ELMHURST COLLEGE JAZZ BAND (více o spolupráci pod knoflíkem "zpřátelené kapely")
který řídí pedagog, publicista, skladatel, aranžér a nositel Grammy Awards
DOUG BEACH

KONCERT SE KONÁ VE ČTVRTEK 27.3.2008 v 19.30 hod v divadle H U S O V K A
a má dvě části :
V první polovině vystoupí s programem moderního jazzu hostitelský BIG BAND GRINGOS ze ZŠ a ZUŠ KARLOVY VARY za řízení saxofonisty, skladatele a pedagoga MILANA KRAJÍCE – druhý nejlepší studentský big band v ČR tentokrát posílený některými svými pedagogy jazzového oddělení školy. Na programu jsou skladatelé Marcus Miller, Bill Evans, Miles Davis, Herbie Hancock, Milan Svoboda, Martin Kumžák a Rudolf Přibil.
Po přestávce ve druhé části koncertu vystoupí výše avizovaný ELMHURST COLLEGE JAZZ BAND, který řídí pan DOUG BEACH.
Na programu jsou tradiční Georg Gershwin, Antonio Carlos Jobim , ale i Billy Strayhorn, Thad Jones, Charlie Mingus, Don Menza a další.
Elmhurst College je univerzitní městečko, které pohltilo svou zástavbou velké Chicago. Mezi mnoha hudebními uskupeními univerzity je Elmhurst College Jazz Band (ECJB) výrazným vývozním artiklem, který má za sebou již dlouhou řadu uměleckých zájezdů po celém světě (Evropa, Asie, Kanada, Bahamské ostrovy, Indonésie…..). Letos pořádá již 42.ročník Jazzového festivalu univerzitních big bandů , jazzových uskupení a pěveckých sborů. Vyvrcholením každého dne tohoto třídenního jazzového festivalu je vždy některý světově proslulý sólista nebo soubor (např.Clark Terry, Lee Konitz, Randy Brecker, Bob Brookmeyer, Bobby Shew a pod).
Letos máte i Vy jedinečnou a výjimečnou příležitost vidět, vyslechnout a zažít v Karlových Varech hru kapely z kolébky jazzu – amerického Chicaga.

Za pořadatele koncertu Vás srdečně zvou


Milan Krajíc a Mgr. Jindřich Volf


V Karlových Varech 19.3.2008